Ausstellung

TEXT WARTET AUF ÜBERSETZUNG, WIR BITTEN ETWAS GEDULD.

Pro velký zájem a různá epidemiologická opatření je výstava Jiřího Urbana – šperkař a výtvarník prodloužena do konce ledna 2021

Nebývalý zájem o výstavu známého šperkaře a výtvarníka Jiřího Urbana zaznamenaly výstavní prostory sala terreny situované v ostrovském zámku. Unikátní výstava šperků, královských a císařských korun stojí opravu za Vaši pozornost. Formát takovéto výstavy bývá obvyklý v celosvětových muzeích. Ostrov je v současné době velmi vděčný autorovi i kurátorce výstavy, že vyslyšeli naše prosby o její prodloužení. Cit pro detail a mimořádný talent udělaly z Jiřího Urbana v současné době nejfrekventovanějšího českého zlatníka. Autor je zhotovitelem nádherných moderních šperků ze zlata i stříbra, pacifikálu pro papeže Jana Pavla II., granátové soupravy pro anglickou královnu Alžbětu II. a několika kopií královských a císařských korun, a i kopie nejstarší parléřovské monstrance ze Sedlce u Kutné Hory.

Přijďte se obdivovat jeho práci i Vy. Srdečně zveme Vás všechny k návštěvě výstavních prostor této jedinečné a nákladné výstavy.

Více o výstavě

Náš TIP!

Laden Sie einen kleinen elektronischen Reiseführer für die Region hier.