Následujte nás

Noc kostelů v Ostrově

Noc kostelů je patří k oblíbeným akcích, která umožňuje široké veřejnosti nezávazné přiblížení  a setkání s křesťanstvím. Ve večerních až nočních hodinách jsou zpřístupněny některé kostely, ve kterých se konají různé doprovodné akce. V letošním roce bude zájemcům v České republice zpřístupněno 1617 kostelů a modliteben. Přímo v Ostrově můžete navštívit kostel sv. Michaela archanděla a Panny Marie Věrné, klášterní kostel Zvěstování Panny Marie a také hřbitovní kostel sv. Jakuba Většího.

Kostel sv. Michaela archanděla a Panny Marie Věrné

18:00 – 21:00 hod.  

V průběhu večera prohlídka věže, komentované prohlídky kostela, prezentace kněžských rouch s výkladem. Součástí Noci kostelů v kostele sv. Michaela Archanděla bude také výtvarná dílna, v které mohou návštěvníci společně vytvořit světelnou fresku promítanou na zeď kostela. Každý návštěvník se může inspirovat světovými freskami, vystřihnout siluetu z papíru a přispět tak do celkové kompozice dočasného nástěnného kolektivního obrazu, který se tak bude v průběhu večera měnit.

V čase od 19:00 hod. do 22:00 hod. (nebo do vyprodání zásob) bude k dispozici “cukrárna Suryin sen”. Výtěžek bude použit na projekt Adopce na dálku pod záštitou Arcidiecézní charity Praha.  Těšit se můžete na sladkosti  a dobré nápoje.

18:00 hod. | Mše sv. k zahájení Noci kostelů
21:00 hod. | Závěrečné požehnání

Klášterní kostel Zvěstování Panny Marie

17:30 – 20:30 hod.

Běžná otevírací doba v klášterním kostele je v pátek od 13:00 do 17:30 hod. V rámci Noci kostelů bude otevírací doba prodloužena až do 20:30 hod. V prodlouženém čase bude vstup zdarma a mimořádně bude otevřena kostelní krypta.

Hřbitovní kostel sv. Jakube Většího

20:00 – 22:00 hod.

V rámci akce se můžete podívat na nový oltářní obraz a celkově aktuální stav kostela, který je připraven sloužit jako smuteční síň pro poslední rozloučení. Po dobu otevření bude hrát reprodukovaná hudba a od 21:00 hod. budou čteny vybrané úryvky z písma svatého.