Následujte nás

Nouzový stav a mimořádná opatření

INFOCENTRUM NA ZÁMKU

Od pondělí 5. října platí na území České republiky nouzový stav z důvodu zhoršení epidemické situace v souvislosti s COVID-19 a to na dobu 30 dnů. O jeho vyhlášení podle č. 5 a 6 ústavního zákona o bezpečnosti České republiky rozhodla vláda.

Od pondělí 12.10. 2020 omezuje vláda mimo jiné návštěvy a prohlídky muzeí, galerií, výstavních prostor hradů, zámků a obdobných historických nebo kulturních objektů, hvězdáren a planetárií.

Z tohoto důvodu budou expozice v IC Na Zámku v prostorách podkroví, kde je nyní umístěna expozice „Šlikové na ostrovském panství – bohatství a moc“ a expozice v prostorách sala terreny, kde je nyní umístěna expozice „Jiří Urban – šperkař a výtvarník“ dočasně uzavřeny.

Infocentrum Na Zámku zůstává otevřeno. Veřejnost má možnost infocentrum navštívit za účelem získání informací o městě a jeho pamětihodnostech, dopravních spojích či si mohou zakoupit propagační materiály města. Opatření budou platit dva týdny, další opatření budou upřesněna na základě aktuální situace.

Podrobnější informace o nouzovém stavu naleznete na webových stránkách ministerstva zdravotnictví koronavirus.mzcr.cz

Tipy nejen pro nouzový stav:

Zámecký park
Borecké rybníky
Lovecký zámeček