Následujte nás

Základní obrysy sezóny 2020

Aktualizováno 27. dubna 2020

Všem, kdo sledují současné dění kolem pandemie korona viru je jasné, že cokoliv dnes slíbíme, se může den ze dne změnit. I přesto ale musíme věřit tomu, že se situace v nějakém konkrétním čase přiblíží k normálu a k tomu přizpůsobit naše aktivity.

Otevření památek

Na základě dostupných informací předpokládáme, že naše památky budeme moci otevřít 26. května 2020. K tomuto datu připravujeme otevření klášterního areálu i zámku.

Expozice a výstavy

V klášterním areálu se můžete těšit na stálou expozici Církevní umění západního Krušnohoří, které prošla drobným doplněním a vylepšením. Součástí je i nadále doprovodná výstava Zničené kostely na Karlovarsku.

Na zámku byla v době uzavření ukončena výstava hornictví v sala terreně. Tu do konce listopadu nahradí unikátní autorská výstava šperkaře světového formátu Jiřího Urbana. Vernisáž připravujeme na pátek 12. června 2020 od 17:00 hod. Prohlédnout si zde můžete repliky několika královských a císařských korun, několik desítek šperků a obrazů z autorova díla. Od července můžete navštívit také výstavu Šliků v podkroví zámku,  která také projde významnou proměnou.

Věříme, že uvolnění nezbytných opatření využijete k návštěvě Ostrova, památek a expozic.