Následujte nás

Instagram #mestoostrov

Základní obrysy sezóny 2020

Aktualizováno 27. dubna 2020

Všem, kdo sledují současné dění kolem pandemie korona viru je jasné, že cokoliv dnes slíbíme, se může den ze dne změnit. I přesto ale musíme věřit tomu, že se situace v nějakém konkrétním čase přiblíží k normálu a k tomu přizpůsobit naše aktivity.

Otevření památek

Na základě dostupných informací předpokládáme, že naše památky budeme moci otevřít 26. května 2020. K tomuto datu připravujeme otevření klášterního areálu i zámku.

Expozice a výstavy

V klášterním areálu se můžete těšit na stálou expozici Církevní umění západního Krušnohoří, které prošla drobným doplněním a vylepšením. Součástí je i nadále doprovodná výstava Zničené kostely na Karlovarsku.

Na zámku byla v době uzavření ukončena výstava hornictví v sala terreně. Tu do konce listopadu nahradí unikátní autorská výstava šperkaře světového formátu Jiřího Urbana. Vernisáž připravujeme na pátek 12. června 2020 od 17:00 hod. Prohlédnout si zde můžete repliky několika královských a císařských korun, několik desítek šperků a obrazů z autorova díla. Od července můžete navštívit také výstavu Šliků v podkroví zámku,  která také projde významnou proměnou.

Věříme, že uvolnění nezbytných opatření využijete k návštěvě Ostrova, památek a expozic.