menu close

Ostrov je oficiálně městem, které má na portálu Cyklisté vítáni své čestné místo – a to jako zajímavý turistický cíl pro určen pro turisty – cyklisty. V Infocentru Na Zámku cyklisté obdrží informační servis, bezplatný přístup k internetu, ale i možnost zapůjčení nářadí.

cyklise vitani

Město se tímto zavazuje cyklistům zprostředkovat zázemí, servis a informace, brát ohled na provoz cyklistů ve městě a přizpůsobit jim v mezích možností dopravní infrastrukturu. Certifikaci vydala Nadace Partnerství. Jedná se o největší českou nadaci pro lidi a pro přírodu, která podporuje rozvoj cyklistické dopravy a cykloturistiky.

Rádi bychom všem ostrovským (a nejen ostrovským) cyklistům byli nápomocni při jejich denním dojíždění na kole, ať už za prací, za přáteli nebo za výlety po blízkém i vzdáleném okolí.

Infocentrum Na Zámku pak pro vás disponuje základním nářadím na jednoduché opravy kol, lékárničkou, prodejem cyklistických a turistických map stejně jako radami, kam se v Ostrově i z Ostrova vydat. Nabízíme jednodenní výlety do okolí různé náročnosti a bezplatný přístup na internet.

AKTUÁLNĚ!

U Infocentra Na Zámku jsou k dispozici stojany k uzamčení kol, které nijak nepoškozují kola a jejich výplety, a u kterých se dá bez problémů uzamknout silniční kolo stejně jako například kolo se širokými plášti a kotoučovými brzdami. Obvyklý nešvar “drátolamů”, oněch obvyklých parkovacích míst pro kola, kam přední kolo s kotoučovou brzdou nedáte a u zadního si zase urazíte přehazovačku vám tady opravdu nehrozí. Stojany jsou komfortní k opření, mají poměrně hladký povrch provedený tak, abyste si neodřeli rám kola při pouhém opření a v neposlední řadě jsou provedeny esteticky a vkusně, aby se vyjímaly i na nádvoří zámku.

Cyklotoulky z Ostrova

Poznejte Ostrov a jeho okolí na kole. Inspirujte se v dokumentu z produkce společnosti Egomotion s.r.o.

© 2024 Město Ostrov