Cyklisté vítáni

Ostrov má certifikaci Cyklisté vítáni v sekci ZAJÍMAVÝ TURISTICKÝ CÍL.

Město Ostrov je nyní oficiálně městem, které má na portálu Cyklisté vítáni své čestné místo mezi městy a turistickými cíli, které splňují podmínky pro tzv. “cyklisty návštěvníky”. Město se tímto zavazuje cyklistům zprostředkovat zázemí, servis a informace, brát ohled na provoz cyklistů ve městě a přizpůsobit jim v mezích možností dopravní infrastrukturu.

Certifikaci vydala Nadace Partnerství. Jedná se o největší českou nadaci pro lidi a pro přírodu, která podporuje rozvoj cyklistické dopravy a cykloturistiky.

Rádi bychom všem ostrovským (a nejen ostrovským) cyklistům byli nápomocni při jejich denním dojíždění na kole, ať už za prací, za přáteli nebo za výlety po blízkém i vzdáleném okolí. Připravujeme pro vás set instruktážních videí a tipů, jak se po Ostrově BEZPEČNĚ pohybovat na kole, jak se co nejrychleji dostat z města, jaká kouzelná místa na vás čekají jen pár kilometrů za Ostrovem. Léto na kole? Jedině z Ostrova!

Infocentrum Na Zámku pak pro vás disponuje základním nářadím na jednoduché opravy kol, lékárničkou, prodejem cyklistických a turistických map stejně jako radami, kam se z Ostrova vydat. Nabízíme také jednodenní výlety do okolí různé náročnosti a bezplatný přístup na internet.

AKTUÁLNĚ! U Infocentra Na Zámku máme čerstvě nainstalované stojany k uzamčení kol, které nijak nepoškozují kola a jejich výplety, a u kterých se dá bez problémů uzamknout silniční kolo stejně jako například kolo se širokými plášti a kotoučovými brzdami. Obvyklý nešvar “drátolamů”, oněch obvyklých parkovacích míst pro kola, kam přední kolo s kotoučovou brzdou nedáte a u zadního si zase urazíte přehazovačku vám tady opravdu nehrozí. Stojany jsou komfortní k opření, mají poměrně hladký povrch provedený tak, abyste si neodřeli rám kola při pouhém opření a v neposlední řadě jsou provedeny esteticky a vkusně, aby se vyjímaly i na nádvoří Zámku.

Cyklotoulky z Ostrova

Poznejte Ostrov a jeho okolí na kole. Inspirujte se v dokumentu z produkce společnosti Egomotion s.r.o.

Cyklistické trasy v okolí Ostrova

Cyklotrasa č. 1 – Zřícenina Loveckého zámečku
Nenáročný okruh vhodný pro turistické kolo po stezkách jižně od starého města, délka 12 km

Cyklotrasa č. 2 – Kolem obory Hájek
Nenáročný okruh vhodný spíše pro horská kola, délka 18 km

Cyklotrasa č. 3 – Květnová
Nenáročný okruh vhodný pro turistické kolo převážně po cyklostezce do nedaleké vesnice Květnová, délka 15 km

Cyklotrasa č. 4 – Jáchymov
Velmi náročný okruh vhodný pro horské kolo se značným stoupáním z Ostrova přes Mariánskou do Jáchymova a zpět, délka 31 km

Cyklotrasa č. 5 – Velichov
Spíše snadná trasa vhodná pro trekkingová kola do Velichova a zpět

Další cyklotrasy najdete na turistickém cykloportálu města Ostrova.