menu close
Home Palác princů – Městská knihovna Ostrov

Palác princů je součást rozsáhlého areálu ostrovského zámku. Vzhledem období svého vzniku se mu také říká Bádenský zámek. V současnosti v něm sídlí městská knihovna, která vedle tradiční činnosti organizuje celou řadu akcí.

Více o paláci princů  |  Oficiální stránky knihovny

Nahlédněte do interiéru nejhezčí knihovny v Karlovarském kraji. V případě vašeho zájmu vás pracovnice knihovny Bádenským zámkem provedou. Nenechte si ujít jednu z nejslavnějších “koupelen” Evropy, Dianinu lázeň, která se nachází v oddělení pro mládež.

Nadcházející akce

VEČER S BYLINKÁŘKOU

Pokud to situace dovolí, pak vás opět rádi uvidíme na oblíbeném povídání s bylinkářkou. Vášeň a zájem o přírodní zdraví si předávají z generace na generaci. Už její babička sbírala a sušila bylinky, aby jimi pomáhala lidem i zvířatům. A o kom je řeč?… přeci o paní Kateřině Bílkové, majitelce vyhlášené krušnohorské Bylinkárny v Jáchymově. Přijďte

ZÁBAVANÁ HISTORIE MEDICÍNY

Přijďte si poslechnout úsměvné historky z dějin lékařství se zajímavým promítáním. Dozvíte se, jaký recept se předepisoval v minulosti nejčastěji, k čemu se v záchranářství používal tabákový kouř nebo proč Ludvík XIV. prchal před lékaři. Průřezový pořad o pozoruhodných zajímavostech z lékařského prostředí našich předků. Přednáší: Petr Šika REZERVUJTE SI MÍSTA!

DOTEK HYPNÓZY

Vše o hypnóze – historie, mýty a pověry, využití, ukázky Přednáší: Šimon Pečenka REZERVUJTE SI VSTUPENKY!

AGE OF EMPIRES IV

Akce k vydání 4. dílu kultovní strategie Age of Empires

© 2021 Město Ostrov