SLEDUJTE NÁS

Přijďte si zahrát discgolf v Ostrově

Discgolf, který se stává novým fenoménem, se hraje na podobném principu jako klasický golf.

Éra discgolfu byla odstartována patentem Američana Ed Headricka roku 1966 a vynálezem záchytného koše roku 1975. Postupně se tento sport rozšířil do celého světa a stává se stále populárnějším. Jde totiž o pohodový sport, který může hrát kdokoli, kdo se chce hýbat a aktivně trávit svůj volný čas. Navíc spolu mohou „soupeřit“ hráči napříč generacemi, a tak se z něj stává i oblíbený rodinný sport.

Discgolf v Ostrově

Discgolfová hřiště se obvykle nacházejí v zalesněných oblastech nebo jejich blízkosti, v různorodém terénu, který poskytuje přírodní překážky pro letovou dráhu disku. Přesně tyto podmínky splňuje zbrusu nový discgolf v Ostrově mezi fotbalovým hřištěm a Boreckými rybníky. Najdete zde 6 tras se vzdálenostmi od 70 do 103 m. Sportoviště je přístupné zdarma a věříme, že udělá radost všem, kteří mají rádi pohyb v krásné přírodě.

Pravidla discgolfu

Cílem hry je trefit se diskem na co nejméně pokusů do speciálního koše. Ten plní stejnou funkci jako jamka při klasickém golfu. Hráč, který zahraje dané kolo nebo kola s nejmenším počtem hodů v součtu s trestnými hody, se stává vítězem. Hra na každé jamce začíná na výhozišti a končí u cíle (koše). Poté, co hráč uskuteční hod z výhoziště, je každý následující hod uskutečněn z místa, kde disk přešel do klidové pozice. Po dohrání jamky pokračuje hráč na výhoziště následující jamky až do odehrání všech jamek. Nedílnou součástí hry jsou přírodní překážky a hráč je nesmí žádným způsobem upravovat za účelem snížení náročnosti jamky. Hráči musí hřiště hrát v takové podobě, v jaké se nachází, a hrát diskem z místa, na kterém leží, pokud není pravidly dovoleno jinak.

Podrobná pravidla od výrobce

Kde vzít vybavení

Samotné vybavení pro začátek vyjde hráče na 250–300 Kč. Hra není časově náročná. A pokud k sobě zrovna nikoho nemáte? Nevadí! Můžete hrát klidně sami. Je to přece výzva, postavit se hřišti a projít ho sám v co nejkratší době.

Vybavení / disky si můžete proto vratné záloze 200 Kč / disk zapůjčit v nedaleké pivnici U Čepelíka. 


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Stáhněte si malého elektronického průvodce regionem.