menu close

Ostrovský discgolf najdete mezi Boreckými rybníky a fotbalovým hřištěm v Ostrově. Je zde instalováno 6 tras se vzdálenostmi od 70 do 103 m. Sportoviště je přístupné zdarma a užijí si ho všichni, kdo mají rádi pohyb v krásné přírodě.

ostrov dg mapa

Z historie

Éra discgolfu byla odstartována patentem Američana Ed Headricka roku 1966 a vynálezem záchytného koše roku 1975. Postupně se tento sport rozšířil do celého světa a stává se stále populárnějším. Jde totiž o pohodový sport, který může hrát kdokoli, kdo se chce hýbat a aktivně trávit svůj volný čas. Navíc spolu mohou „soupeřit“ hráči napříč generacemi, a tak se z něj stává i oblíbený a pohodový rodinný sport.

Pravidla

Cílem hry je trefit se diskem na co nejméně pokusů do speciálního koše. Ten plní stejnou funkci jako jamka při klasickém golfu. Hráč, který zahraje dané kolo nebo kola s nejmenším počtem hodů v součtu s trestnými hody, se stává vítězem. Hra na každé jamce začíná na výhozišti a končí u cíle (koše). Poté, co hráč uskuteční hod z výhoziště, je každý následující hod uskutečněn z místa, kde disk přešel do klidové pozice. Po dohrání jamky pokračuje hráč na výhoziště následující jamky až do odehrání všech jamek. Nedílnou součástí hry jsou přírodní překážky a hráč je nesmí žádným způsobem upravovat za účelem snížení náročnosti jamky. Hráči musí hřiště hrát v takové podobě, v jaké se nachází, a hrát diskem z místa, na kterém leží, pokud není pravidly dovoleno jinak.

Kde vzít vybavení

Samotné vybavení pro začátek vyjde hráče na 250–300 Kč. Hra není časově náročná. A pokud k sobě zrovna nikoho nemáte? Nevadí! Můžete hrát klidně sami. Je to přece výzva, postavit se hřišti a projít ho sám v co nejkratší době.

Vybavení / disky si můžete proti vratné záloze 200 Kč / zapůjčit v nedaleké pivnici U Čepelíka. 

Discgolfová hřiště vznikají nově v mnoha městech. Mapa měst je k dispozici na www.prodiscgolf.cz. Na DiscGolfParcích zaručeně najdete zpevněná výhoziště, velkou informační tabuli, cedulky s popisem každé jamky a profesionální discgolfové koše s certifikátem TÜV. A co je na tom všem nejlepší? 90 % hřišť je zcela zdarma.

© 2023 Město Ostrov