menu close

V Ostrově si můžete vybrat z pestré nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí pro jednotlivce, páry i celou rodinu. Koncerty, divadelní představení, oblíbené venkovní akce, výstavy, plesy – zkrátka velká porce kultury pro širokou veřejnost po celý rok.  

pmv web
POUŤ – PANNA MARIA VĚRNÁ

Pondělí 8. 5., 10 hod., kostel sv. Michaela
Tradiční pouť k P. Marii Věrné spojená s procesím do klášterního kostela. Odpolední koncert sourozenci Přiklopilovi a skupiny Elegance – synth/pop/rock, hudba, která Vás pohladí po duši

klaster
MÁJOVÉ KLÁŠTERNÍ SLAVNOSTI

Neděle 14. 5., 13 hod., Klášterní areál Ostrov
…je lásky čas. Netradičně, tradiční akce, tentokráte v prostorách klášterního areálu. Program: Divadlo Šapitó, Improvizační show Komikaze, KOBRA PÁRTY BAND UNIVERSAL, workshopy, hry, fotokoutek, občerstvení, ad.

Jamaron foto2 Stredni
ŠPUNTQANĚ, JAMARON

Pátek 26. 5., 20 hod., Dům kultury Ostrov
Rockový večer (nejen pro mladé) s hudební skupinou Jamaron s frontwomankou Marií Dostálovou a karlovarskou punk-rockovou kapelou Špuntqaně. 

YOLO KVARTET web scaled
HOLLYWOODSKÉ FILMOVÉ MELODIE

Sobota 24.6., 19 hod., Zámecký park
Smyčcový kvartet Yolo hraje nejslavnější skladby filmového plátna. Program je připraven jako pocta k nedožitým 95. narozeninám Mistra Ennio Morriconeho. Originální aranže, brilantní provedení a „filmová atmosféra“ přispívá k pěknému zážitku. Kdo by neznal Tenkrát na Západě, Titanic, Mise a další…

kotvald 2 scaled
DEN PRO OSTROV

Sobota 10. 6. 2023, 14 –22 hod., Zámecký park
Celoměstská akce pro celou rodinu. Pro děti je připravená pohádka s Jů a Hele, soutěže, dílničky a workshopy Městské knihovny, vystoupení dětí ze zájmových kroužků MDDM, dílničky v Galerii umění, prezentace všech složek IZS, kde si děti budou moci prohlédnout jejich techniku a vyzkoušet si celou řadu dovedností. Součástí akce Den pro Ostrov bude letos také Jarmark radosti se svými řemeslnými a rukodělnými stánky. Vystoupí také kapely ZUŠ. Hlavními hosty pak bude kapela BOTOX a na závěr večera koncert PETRA KOTVALDA s kapelou.

Kryšt2 1 scaled
KRYŠTOF

Sobota 15. 7. 2023, 17-22 hod., Zámecký park
Na léto 2023 jsme pro vás připravili něco speciálního!
Vyrážíme do krásného prostředí zámeckých zahrad a nádvoří s původním divadelním programem Jenom Písničky, ale tentokrát pod širým nebem. A přivezeme s sebou skvělou cimbálovku Grajcar. Speciálním hostem turné je Tereza Balonová.

Čechomo1 scaled
ČECHOMOR Kooperativa Tour – Rok ďábla

Sobota 25. 8. 2023 od 19 hod., Zámecký park
21 let od natočení filmu Rok ďábla si připomeneme vskutku netradičně – promítáním filmu s originálním hudebním doprovodem…

venkovni akce Ostrov Cropped
Michaelská pouť

Neděle 24. 9. 2023, Staré náměstí / Stará radnice
Tradiční rodinná akce na počest sv. Michaela, pouťová veselice, stánky, hudebníci, baviči a další atrakce

logo festivalu oranz Cropped
Festival Oty Hofmana

8. – 12. 10. 2023
Tradiční svátek dětí a filmařů. Přehlídka filmů, besedy, koncerty a bohatý doprovodný program

DJI 0281 1
Horní hrad Hauenštejn

Bohatý kulturní program v kulisách středověkého hradu nedaleko Ostrova

© 2023 Město Ostrov