menu close

V Ostrově si můžete vybrat z pestré nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí pro jednotlivce, páry i celou rodinu. Koncerty, divadelní představení, oblíbené venkovní akce, výstavy, plesy. Zde prezentujeme ty největší a nejprestižnější, všechny ostatní sledujte na www.icostrov.cz/kulturni-akce/.

maracas
COUNTRY PLES

2. 12. 2023, 20 hod. , Dům kultury Ostrov

K tanci a poslechu zahrají kapely MaraCas country music s hosty Květou Teturovou a Janem Špidrou. Těšit se můžete také na chomutovskou kapelu Album, místní DRC Ostrov, foto koutek a ještě něco navíc.

ostrov namesti ai 1
ROZSVĚCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU & VÁNOČNÍ INSPIRACE

3. 12. 2023, 17 hod. , Mírové náměstí
První adventní neděle patří v Ostrově rozsvěcení vánočního stromu a předávání přání Ježíškovi Nebeskému pošťákovi.
S hudební produkcí se představí děti ze základních škol, MŠ Masarykova, kapela ze ZŠ Myslbekova zPetky a hudebníci ze ZUŠ. Děti předají svá přání pro Ježíška Nebeskému pošťákovi.
Od 10 hod. budou k vidění ve vnitřních prostorách domu kultury vánoční inspirace od šikovných tvořitelek.

betlemy 2 scaled
TRADIČNÍ VÝSTAVA BETLÉMŮ

2. 12. 2023 – 2. 2. 2024, Klášterní areál – Posvátný okrsek
Oblíbená výstava betlémů ostrovských betlemářů, rozšířená o unikátní exponáty významných sběratelů, pana Bohumila Duška (CZ) a Anny – Kathariny Klauer (DE). Vystavené budou i dětské betlémy celorepublikové soutěže MŮJ BETLÉM. 

rohaci
ROHÁČI Z LOKTE

Neděle 10. 12. 2023, 17:00, Stará radnice Ostrov
Adventní koncert skupiny Roháči. Během koncertu uslyšíte skladby s vánoční tématikou – lidové koledy, koledy umělé, vánoční zpívánky, písničky věnované Roháčům speciálně pro vánoční zpívání.

3
STAROMĚSTSKÝ ADVENT

Sobota 23. 12.2023, 14:00, Staré náměstí Ostrov
Vánoční punč, jmelí, betlémské světlo, Ostrostřelci Ostrov a jejich polní kuchyně… Vánoční melodie zazní od Krušnohorské dudácké muziky, dechového kvintetu KT X-TET i z flašinetu Barušky a Flažolíka. Na závěr uvidíte premiéru pohybové performance Cirkusu Ceres ZA SVĚTLY.

OPERA TRIO eco
TRIO OPERA – GLORIA

Pátek 29.12.2023, 17:00, klášterní kostel Zvěstování P. Marie
Vánoční koncert jedinečného spojení tří vynikajících sopranistek. Zazní skladby od F. Schuberta – Ave Marie, Alžbětinská serenáda, Tichá noc, Hallelujah a mnoho dalších, v podání sólistek Andrey Kalivodové, Terezy Mátlové a Pavlíny Senić s klavírním doprovodem Ladislavy Kaspříkové.

© 2023 Město Ostrov