Top akce

V Ostrově si můžete vybrat z pestré nabídky akcí pro celou rodinu. Vedle koncertů špičkových umělců a kapel připravujeme zajímavé akce pro děti. 


akce v ostrově

neděle 26. září 10.00 – 15.00 hod., klášterní zahrada, Staré náměstí a farní zahrada
KLÁŠTERNÍ SLAVNOSTI & MICHAELSKÁ POUŤ

Dvě oblíbené tradiční akce v jeden den!
Tradičně nabídneme stánkový prodej, pouťové atrakce, lokální umělce i známé osobnosti.
Chybět nebude ani Pouť k Panně Marii Věrné, která začne v 9.000 hod. ve farním kostele sv. Michaela. Odtud v 10:30 vyjde průvod ke klášternímu areálu, kde v 11:00 hod. zahájíme Klášterní slavnosti. V programu vystoupí skupina Alison, Valdštejnovi trubači, chybět nebude ani pohádka pro nejmenší a další. Program vyvrcholí koncertem Anny K v klášterní zahradě.
Podrobný program na webu, na plakátech a sociálních sítích.

sobota 9. října 17.00 hod., klášterní kostel Zvěstování Panny Marie
VAGANTES + SVOBODNÉ HUDEBNÍ BRATRSTVO

Komorní varianta vokálně-instrumentálního koncertu renesanční hudby, ve skvělé interpretaci hudebních souborů zaměřených na starou hudbu. Multimediální dílo, alchymistický traktát Atalanta Fugiens (Prchající Atalanta) renesančního lékaře, alchymisty, rádce Rudolfa II. a básníka Michaela Maiera (1568–1622), obsahuje také tříhlasé skladby – fugy. Pořádá Dům kultury Ostrov a VZBUĎME VARY.
Vstupné: 120 Kč

pondělí 11. října  19.30 hod., Dům kultury Ostrov
PLNOU PAROU – René Heinersdorff

Brilantní komedii plnou záměn a zmatků uvádí divadlo Palace Praha. Sauna osamělého luxusního wellness hotelu, tajná pracovní a milostná schůzka, touha po dítěti a potřeba sponzorského daru… To jsou atraktivní ingredience pro brilantní komedii plnou záměn a zmatků, která ale končí laskavým smířením.
Režie: Petr Svojtka  Hrají: Lenka Vlasáková, Miroslav Etzler, Jan Dolanský, Petra Horváthová / Alena Doláková, Richard Trsťan
Vstupné: 400 Kč, 380 Kč, 350 Kč, 250 Kč

čtvrtek 28. října 17.00 hod., klášterní kostel Zvěstování Panny Marie
FELIX SLOVÁČEK

Felix Slováček a pianista Vjačeslav Grochovský vás provedou inspirativní známou filmovou hudbou od Ennio Morricone, Nino Roty i Karla Svobody. Milovníci klasiky uslyší skladby Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka, Zdeňka Fibicha nebo J. S. Bacha.
Vstupné: 120 Kč