menu close

V Ostrově vínu rozumíme ! Pro všechny, kdo byli na historicky prvním ročníku Ostrovského festivalu vína a líbilo se jim tam, máme dobrou zprávu.

Ředitel Českých festivalů vína Radek Aleš definitivně potvrdil, že se vinaři do Ostrova vrátí i příští rok. „Ostrovský festival vína hodnotíme pozitivně. Prodalo se více než 1 200 kusů degustačních sklenic, což odpovídá celkové návštěvnosti kolem dvou tisíc. Jsme zvyklí na vyšší čísla, ale vzhledem k okolnostem to považuji za úspěch. Vždyť v den konání akce, tedy v sobotu 19. srpna, panovalo vysloveně tropické počasí! Vinaři ale byli s tržbami poměrně spokojení a líbila se jim také atmosféra. Na návštěvnících bylo vidět, že si přišli degustaci užít a že ví, o čem kvalitní víno je. Do Ostrova tak rádi znovu přijedou a to samé my. Určitě počítáme s druhým ročníkem,“ ujistil nás Radek Aleš.  Během října se tak na ostrovské radnici společně sejdeme, abychom se do plánování dalšího

Ostrovský festival vína

ročníku pustili.

Jak to celé začalo

Znáte přísloví „Všechno zlé je k něčemu dobré“? To přesně platilo i v případě, jak si Český festival vína našel do Ostrova cestu. Letos měl v Karlových Varech ve Smetanových sadech proběhnout již 4. ročník Karlovarského festivalu vína. Za dobu svého konání si festival vybudoval renomé a získal pravidelné návštěvníky z řad místních i turistů. Tento rok však již nedostal, pro organizátory z nepochopitelných důvodů, záštitu primátorky. Zmiňována byla duplicita s Food festivalem KV a další, dnes již nepodstatné argumenty. Organizátoři nechtěli akci rušit a ihned začali hledat jinou lokaci, aby dostáli svým závazkům vůči nasmlouvané vinařům, prodejcům občerstvení, umělcům a hlavně věrným příznivcům. Jako město jsme byli osloveni a neváhali jsme. Rozhodli jsme se milovníky vína pozvat do Klášterní zahrady u Posvátného okrsku – Klášterního areálu a ředitel společnosti České festivaly vína, Radek Aleš byl nadšen. 

© 2024 Město Ostrov