menu close

Město Ostrov v historii působilo jako zázemí pro městečka a vesnice v Krušných horách. Jak už název napovídá hornictví bylo stěžejním tématem zdejšího krušnohorského regionu. Do jaké míry ovlivnilo vývoj města a kdo spojoval Ostrov a Jáchymov se návštěvníci dozví na naučné stezce Ostrovsko a hornictví, která je nedílnou součástí Stříbrné stezky vedoucí po české a německé straně hranice. Naučná stezka začíná nedaleko ostrovského zámku, má 5 zastavení a vede po zpevněných chodnících a komunikacích až do Vykmanova, vzdáleného cca 4,5 km od Ostrova. Jedná se o nenáročnou procházku možnou absolvovat s dětmi, kočárkem, se psem, na kole…jak je libo s možností nabýt cestou zajímavé informace. Naučná stezka byla vybudována v rámci mezinárodní turistické trasy Stříbrná stezka – Silberstrasse. Dochází tak ke spojení zajímavých tras na obou stranách hranic. Ze západního Saska přes Krušnohoří v Čechách až do zemského hlavního města Drážďany. Objevte i Vy tuto stříbrnou stezku v pokladech našeho regionu. Objevte Ostrov, ve kterém můžete své putování po Stříbrné stezce začít.

MAPA OSTROVSKÉ ČÁSTI STEZKY KE STAŽENÍ ZDE

silberstasse ostrov
Zastávka naučné stezky Ostrovsko a hornictví, součást Stříbrné stezky/Silberstrasse

VIDEO O PROJEKTU STŘÍBRNÁ STEZKA ZDE.

MAPA CELÉ STŘÍBRNÉ STEZKY – SILBERSTRASSE

Stribrna stezka
1 Krusne hory
Krušnohorská krajina – její hornická část – 5 komponentů na straně Čech a 17 komponentů na straně Saska bylo zapsáno jako Hornická krajina Erzgebirge/Krušnohoří v červenci 2019 na Seznam světového kulturního dědictví UNESCO.

VIDEO HORNICKÝ REGION ERZGEBIRGE KRUŠNOHOŘÍ – UNESCO – SEZNAMTE SE S UNIKÁTEM SVĚTOVÉHO DĚDICTVÍ VÝJIMEČNÉ SVĚTOVÉ HODNOTY!

© 2024 Město Ostrov