menu close

Hledáte webový portál, na kterém byste našli všechny veřejnosti přístupné kulturní a technické památky? Inspirujte se k objevování pomocí portálu objevujpamatky.cz a navštěvujte naše úžasné památky a akce, které pořádají.

Co nabízí web objevujpamatky.cz?

Vzhledem k absenci webového portálu, který by shromažďoval informace o všech veřejně přístupných kulturních a technických památkách, se se provozovatelé rozhodli vytvořit takový web, který bude sloužit jako průvodce pro objevování architektonického dědictví. Snahy administrátorů jsou zaměřeny na poskytnutí inspirace k návštěvě těchto památek a akcí, které se v nich konají. Aktuálně je zde více než 140 objektů, které byly přidány přímo, a další objekty, jejichž začlenění ještě není rozhodnuto, ale budou postupně přidány po získání souhlasu majitelů nebo zřizovatelů.

objevujpamatky

Nejen strohé informace o památkách

Kromě klasického katalogu památkových objektů najdete na novém webu také kalendář kulturních akcí, tipy na výlety, ale i podcasty. Redaktor a moderátor Martin Karlík natočil neobvyklé rozhovory (podcasty) s kastelány, majiteli či nájemci kulturních a technických památek. 

Ambiciózním cílem je rozšířit prezentaci na čtyřnásobek současného stavu, zahrnující soukromé, obecní, městské, krajské a v budoucnu i státní památky. Snaha vyžaduje čas, zejména kvůli některým památkám, které se zatím nezapojily do projektu, často z důvodu jejich nedůvěry. My ale podobným aktivitám fandíme a rozhodli jsme se ostrovské památky na webu prezentovat. Držíme provozovatelům palce při oslovování dalších subjektů!

Jak se projekt rozvíjí, můžete sledovat na: https://www.objevujpamatky.cz/

objevuj A3 2024 page 0001 1

© 2024 Město Ostrov