SLEDUJTE NÁS

Pavel Bosman – Bůh má smysl pro humor

Putovní výstava kresleného humoru 

Datum konání: 1. října 2020 až 15. listopadu 2020
Místo konání: Klášterní areál Ostrov – Kostel Zvěstování P. Marie
Vernisáž: čtvrtek 1. října 2020 17:00 hod.
Vstupné: 70 Kč | děti do 15 let, důchodci, ZTP 35 Kč

Pavel Bosman vystudoval SPŠ strojní v Ostrově, kde se poprvé dověděl o Ježíši Kristu, ke kterému si postupně začal hledat cestu. K jeho následování se definitivně rozhodl na vojně a po dalších třech letech byl v roce 1991 pokřtěn chebském Křesťanském společenství.

Obrázky pro obveselení druhých kreslil již na základní škole, kde se svými spolužáky založili třídní časopis. Po svém obrácení kreslit téměř přestal. Novou vzpruhou mu byl časopis Život víry, který vydává Křesťanská misijní společnost (KMS). Od roku 1995 do tohoto časopisu pravidelně přispívá svými kreslenými vtipy. Jeho osobitý styl redakce zúročila ve třech sbírkách kresleného humoru: ,,Jdeš si leštit svatozář?“ (2002), „Jen ať se to nedozví naši“ (2011) a ,,Co to tu děláš, bratře zajíci?“ (2016). Podílel se také na ilustraci několika knížek a publikací. Pavlova tvorba se snaží poukazovat na nešvary církve a veselou formou nastavovat zrcadlo věřícím lidem. Jeho klíčovou myšlenkou však je výrok, že smích je projevem vítěze. Nikdo tedy nemá větší důvod k radosti, než ten, kdo věří ve spásu své duše. Svou výstavou chce měnit pohled společnosti na církev jako na komunitu se spoustou zákazů a příkazů, které musí pokorně snášet. Církev je podle autora společenstvím přátel, kteří se navzájem povzbuzují v hledání a nalézání Krista. Církev musí usilovat o to, aby z ní vyzařovala radost a láska uvolňující v lidech chuť žít.

Malá ukázka z tvorby:

Pavel Bosman pracuje od útlé dospělosti u Českých drah jako strojvedoucí. S manželkou Jitkou mají dva dospělé syny a dospívající dceru.

Stáhněte si malého elektronického průvodce regionem.