menu close

Devět tabulí připomene slavnou éru parku, kdy byl znám jako 8. div světa

Velkolepý zámecký areál v Ostrově vyl v minulosti, v období baroka, proslulým uměleckým a kulturním centrem. Při procházce zámeckým parkem naleznete celkem devět Zámeckých zastavení, které vám představí ty nejdůležitější části kdysi slavné zahrady. Úvodní informační tabule vás čeká u vstupu od Bílé brány. Ta vám nabídne orientační mapu parku s umístěním jednotlivých zastavení.

 Prvním z nich je Pohledová zeď, následují Vodní parter – Palác princů – jižní strana, Vodní parter – Palác princů – východní strana, Venušina hora – Amorova střela, Parter u Letohrádku, Menažerie – zvěřinec, Zahradní divadlo a Labutí jezírka u Letohrádku.

Přijďte se přesvědčit na vlastní oči, pokuste se vrátit v čase a probuďte svou fantazii. 

Zámecký park je otevřen nepřetržitě po celý rok.

Projděte naučnou stezkou, objevte všech 9 zastavení a poznejte jednotlivá místa parku i zahradních úprav v dobových vyobrazeních. Dozvíte se mnoho informací z historie i zahradní architektury, které jste o parku nevěděli.

Zámecký park ve virtuální realitě

Jako doplnění naučné stezky doporučujeme projít i 6 zastávek Znovuoživeného Krušnohoří. Moderní technologie augmentované a virtuální reality představí tuto lokalitu jako byste jí právě procházeli. Nenechte si tento zážitek ujít!

© 2024 Město Ostrov