menu close

Prohlídky města Ostrova – historické části starého města

Poznejte historickou část města Ostrova v doprovodu zkušeného průvodce. Seznámíte se s bohatou historií města i mozaikou architektonických stylů. Uvidíte a uslyšíte to nejzajímavější, co Ostrov ve svém historickém jádru, které je i s jeho mnohými stavbami památkově chráněno, nabízí.

Příjemná procházka začíná zakoupením vstupenky v Informačním centru Na Zámku – na Rastattském nádvoří. Odtud směrem okolo hlavního vstupu do zámku, přes Bílou bránu směrem do Zámeckého parku – nazývaného kdysi osmý div světa, okolo Paláce princů, Letohrádku až ke komplexu sakrálních staveb zvaných Posvátný okrsek a cestou zpět okolo kostela sv. Michaela archanděla a Panny Marie Věrné, Mariánského sloupu až k dominantě Starého náměstí – Staré radnici.

Okruh s doprovodem zkušených průvodců v délce 1 – 1,5 hod.

Prohlídky města Ostrova – historické části starého města

Cena 120 Kč/dospělá osoba

Cena rodina 300 Kč/(2+2 anebo 2+3)

Cena 60 Kč – senioři, osoby vlastnící průkaz ZTP, žáci a studenti od 6 do 18 let

Zdarma děti do 6 let

Prohlídky se konají vždy od 2 a více osob.

Nutno rezervovat termín prohlídky 3 dny před avizovaným datem prohlídky a zaplatit osobně v Informačním centru Na Zámku.

Rezervujte si svou prohlídku v Informačním centru Na Zámku emailem na ic@ostrov.cz, nebo telefonicky +420 354 224 950

Prohlídky možno absolvovat po domluvě i v nj jazyce.

Zajímavý výklad poskytne zkušený průvodce, který obohatí informacemi o městě turisty i dlouholeté obyvatele, kteří si třeba ostrovskou historii rádi zopakují.  Aktuálně lze absolvovat i procházku novou částí města, kde bude přestaven stavební styl SORELA. TIP: Vhodné i jako dárek.

ostrov dum kultury 103

© 2024 Město Ostrov