menu close
ostrov klaster
Klášterní areál – Posvátný okrsek

ZÁMEK OSTROV – INFORMAČNÍ CENTRUM NA ZÁMKU

Expozice Šlikové na ostrovském panství – bohatství a moc, podkroví zámku

16. dubna, 9 – 16 hod., vstupné ZDARMA pro tento den

Seznamte se se slavným hraběcím rodem Šliků, který v Ostrově na zámku žil a v Jáchymově bohatl ražbou světoznámého stříbrného jáchymovského tolaru, který byl inspirací k americkému dolaru. Expozice nabízí exponát údajný meč nejslavnějšího kata Jana Mydláře, kterým sťal Jáchyma Ondřeje Šlika, národní kulturní památku Šlikovskou mincovní kazetu osazenou 44 jáchymovskými a plánskými tolary a medailemi.

Expozice Zámecká zahrada v proměnách času, sala terrena zámku

16. dubna, 9 – 16 hod., vstupné ZDARMA pro tento den

Objevte svět múz a nadpozemské krásy, kterou v 17. století oplývala zámecká zahrada – dnešní Zámecký park. Pochopíte, proč se jí říkalo 8. div světa a v čem spočívala její krása a jedinečnost v době, kdy se stávala předlohou pro mnohé jiné zahrady z Čech i daleko za hranicemi naší země.

KLÁŠTERNÍ AREÁL

16. dubna, 10 – 16 hod., vstupné ZDARMA pro tento den

Objevte barokní skvost sakrálních staveb umístěných v těsné blízkosti od sebe. Nahlédnete do interiérů a míst, ke kterým se váže zajímavá historie města. Pestrý výklad vás vtáhne do dávné minulosti a přesvědčí Vás o výjimečnosti města Ostrova. Volný vstup do kaplí a kostela a zkrácené komentované prohlídky v délce 30 minut v každou celou hodinu

STARÁ RADNICE

JULIE STEPANOVA – BAREVNÉ CESTY, výstava maleb barevných krajin autorky z Ukrajiny

4. – 30. dubna, galerie Podhoubí, půda Stará radnice
Vernisáž 6. dubna, 17 hod., vstupné ZDARMA

“Pro mnoho rodin je cestování nejlepší odpočinek. Ta moje není výjimkou. Cesty nám přinášejí nové zážitky, myšlenky, a formují nové plány. Na cestách za dobrodružstvím jsem potkala plno krásy, kterou zachycuji ve svých obrazech. Skrze ně ukazuji svět, jak ho vidím já – pestrý, radostný, plný možností a vděčnosti. Barevný.”

O autorce: Julie pochází z Ukrajiny, ale v Čechách se svou rodinou žije už osm let. Vystudovala architekturu v Kyjevě, v Ostrově pracuje jako zdravotní laborantka. “ Malování, lidi a příroda mě fascinovaly odjakživa. Ale doopravdy jsem se k malování dostala až v Čechách. Je to pro mě jako nezbytný nádech. Má krajina vždy obsahuje několik různých míst. Je to vzpomínka na cesty za dobrodružstvím. Není realistická, ale emocionální.

PALIČKOVANÁ KRAJKA A VÝŠIVKA NA ODĚVU
5. – 30. dubna, půda Stará radnice, Út-Pá 13 – 17 hod., So-Ne 10 – 12 hod. a 12:30 – 17 hod.

Vernisáž 5. dubna, 17 hod., vstupné základní 50 Kč, 50% sleva děti, studenti, senioři a ZTP
Výstava představí práci Spolku Krušnohorská krajka Karlovy Vary. Srdečně zváni jste na vernisáž s hudebním doprovodem.K vidění budou oděvy s aplikovanou krajkou, paličkované límce a brože a mnoho dalšího.

POP-UP KINO: Nebe
14. dubna, 19 hod., půda Staré radnice Ostrov, vstupné 100 Kč – prodej v místě konání
POP-UP KINO je tradiční putovní promítání spolku KultiVary. Letošní první POP-UP KINO proběhne na půdě Staré radnice. Promítat se bude filmNebe – dokumentární vhled do politické i každodenní reality Čínské lidové republiky očima novináře Tomáše Etzlera.

MUSICA DOLCE VITA – HUDBA KRÁLOVEN

27. dubna, 17 hod., půda Stará radnice, vstupné 170 Kč

Program provází hudbou žen skladatelek od nejstarší sv. Hildegardy von Bingen, dále mapuje období romantismu, pokračuje k impresionismu, nezapomíná na českou skladatelku Sylvii Bodorovou a známou americkou harfistku Deboru Henson – Conant. Program navazuje na úspěšné turné v USA. Trio žen se věnuje interpretaci skladeb pro flétnu a harfu v podání špičkové flétnistky Žofie Vokálkové, harfenistky Zbyňky Šolcové, ve spojení s písněmi a áriemi pro mezzosoprán Daniely Demuthové.

Navštivte a pohlaďte Vaši duši i dalšími zajímavými kulturními akcemi v jiných městech. Přehled naleznete na www.historickasidla.cz  v sekci Kalendář kulturních akcí a Brány památek do kořán. 

Brany pamatek dokoran logo

© 2024 Město Ostrov