menu close

ostrov lovecky zamecek h1 e1596380839602Torzo barokního loveckého zámečku je oblíbeným výletním cílem mnohých obyvatel Ostrova i jeho návštěvníků. Nachází se jihovýchodně od Ostrova, nedaleko historické královské cesty. Zámeček byl postaven kolem v roce 1738 v oboře Tiergarten poblíž Moříčova jako součást ostrovského panství. Stavbu, která je dnes evidována jako nemovitá kulturní památka, provedli Ludwig a August Georg s Baden-Badenu a Hochburgku.

ostrov lovecky zamecek 104 scaled e1596381037498V současnosti město Ostrov připravuje záchovnou údržbu zbytků stavby, díky čemuž vznikne atraktivní odpočinkové místo na turistických trasách. Do budoucna se ve spolupráci s Lesy ČR plánuje obnovení přirozených průhledů od Loveckého zámečku na zámek v Ostrově, které kdysi tvořily  významný prvek barokní zahradně krajinářské architektury na území města.

Vazba na turistické a naučné trasy

K zámečku se dostanete naučnou stezkou „Po starých cestách okolo Ostrova“, případně po žluté turistické trase. Odbočit k němu můžete po zpevněné cestě z cyklotrasy č. 2198   Velichov – Ostrov – Rýžovna – Potůčky, která vede Moříčovem. V blízkosti zříceniny vede také turistická stezka, která je v mapách označená jako Zemská stezka.

© 2024 Město Ostrov