menu close

V průběhu září a října 2022 byl dokončen projekt INFORMAČNÍ A EVIDENČNÍ SYSTÉM PRO ROZVOJ CESTOVNÍHO RUCHU V OSTROVĚ. Jeho výsledkem je moderní informační kanál pro turisty a občany města. Prostřednictvím obrazovek rozmístěných na klíčových místech zobrazuje pravidelně aktualizovaný multimediální obsah.

Aktuální informace vždy na dosah

V rámci zlepšení efektivity přenosu informací a zvýšení marketingových aktivit jsme zřídili multimediální Turistický Informační Kanál (TIC), který obsahuje aktuální nabídku turistických cílů a kulturních akcí v regionu Ostrov a blízkém okolí, zejména v Krušných horách.

Co se zobrazuje?

Základem obsahu jsou obrazové prezentace, krátké videospoty, informace o kulturních akcích, program kin, plánované koncerty a další události. Součástí obsahu jsou i další užitečné informace jako je například. datum, čas, informace o počasí, svátcích apod.

IMG 8360

Snadná správa z jednoho místa

Velikou výhodou tohoto řešení je snadná správa obsahu z jednoho místa a v případě potřeby prakticky okamžitá aktualizace. Správa probíhá prostřednictvím redakčního systém, který umožňuje vzdáleně naprogramovat playlisty pro jednotlivé TV. V Kulturním domě se tak budou přednostně zobrazovat programy kulturních akci a na jiných zařízeních bude např. obsah relevantní lokalitě, ve které je obrazovka umístěna.

Jednoduché technické řešení

K zobrazování obsahu slouží běžné LCD televize o kterých je multimediální obsah přenášen pomocí prostřednictvím minipočítačů (viz. obrázek vpravo), které jsou připojeny k internetu.

Kde jsou umístěny obrazovky?

V rámci projektu byly obrazovky nainstalovány na těchto místech:

Infocentrum Na Zámku
Infocentrum v Domě kultury (Foyer) – 2x
Dvorana MěÚ Ostrov
Galerie Podhoubí (podloubí Staré radnice)
Klášterní areál (kostel Zvěstování Panny Marie v Ostrově)
Hotel Subterra – recepce
Hala vlakového nádraží

IMG 6721

Projekt INFORMAČNÍ A EVIDENČNÍ SYSTÉM PRO ROZVOJ CESTOVNÍHO RUCHU V OSTROVĚ byl spolufinancován z Programu pro poskytování dotací z rozpočtu Karlovarského kraje na podporu aktivit v cestovním ruchu v Karlovarském kraji.  www.kr-karlovarsky.cz

Logo KK 2021 page 0001 1

© 2024 Město Ostrov