SLEDUJTE NÁS

Ostrov OPEN! Památky a expozice konečně otevřeny.

Také jste lační po takovém dlouhém „absťáku“ po nějaké té kultuře? Podívejme se společně, na co láká Ostrov.

Od středy 3. 5. 2021 se opět otevřela městská informační centra ve městě a výstavní prostory na Zámku, Staré radnici i Posvátném okrsku. Ačkoli jsou provozy omezené kapacitou s ohledem na dodržování přísných hygienických opatření, je ale konečně možné je navštívit. Obě infocentra – na Zámku i v Domě kultury se těší na své návštěvníky a jsou připraveny poskytovat své obvyklé služby i prezentovat novinky, ať už ve formě nových propagačních předmětů města a tiskovin, tak ve formě prezentace nových výstav a prohlídek.

Žhavé novinky

KLÁŠTER OSTROV – Bible a mince – Příběh v penězích písma svatého – výstava, která představuje mince zmiňované ve Starém a Novém zákoně od 2. poloviny 7. stol. před Kristem až do doby římského císaře Nerona.

STARÁ RADNICE – Tělo a realita
Kromě stálé expozice hodin a hodinových strojů a strojků a výstavy Toskánští Habsburkové a ostrovské panství v letech 1808 – 1918 je na Staré radnici aktuálně k vidění i nová výstava dvou mladých fotografů Sarah Oršuliakové a Matěje Veličky s názvem “Tělo – imaginace a realita”. Atraktivní téma, atraktivní pojetí, dlouhé diskuse a hodně emocí. Nenechte si ujít.

Expozice Církevní umění
Klášter Ostrov – Církevní umění
Perly západního Krušnohoří a výstava zničené kostely
Bible a mince
Klášter Ostrov – Bible a mince
Peníze ve známých příbězích Písma svatého

Rudá věž smrti nabízí od 15. května 2021 komentované prohlídky, vždy v sobotu a v neděli od 10 do 17 hodin.

Letohrádek v Zámeckém parku – pobočka Galerie umění Karlovy Vary, nabízí aktuálně k vidění výstavu Josefa Jíry (1929-2005) pod názvem Divadlo světa. Otevřeno úterý – neděle od 10:00 do 17:00 hod., vzhledem k situaci je umožněn vstup maximálně pěti 5 osobám najednou + dozor.

K vidění zůstává stálá epozice Sbírka porcelánu SUPŠ Karlovy Vary, její prohlídka je možná po předchozí telefonické domluvě na tel. 720 052 725.

Vše další o výstavách v Letohrádku na rok 2021 najdete pak TADY

Aktuální otevírací doby najdete na tomto webu u jednotlivých turistických cílů.

TIP na další možnosti v Ostrově

Naučná stezka – Zámecká zastavení
Znovuoživené Krušnohoří


Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Stáhněte si malého elektronického průvodce regionem.