menu close

Soutěžme v Zámeckém parku!

V rámci projektu Znovuoživené Krušnohoří, který byl nedávno spuštěn, si můžete na téma historie Ostrova zasoutěžit. Připraveny jsou pro vás 3 kvízy různých obtížností, vyberte si podle úrovně svých znalostí, svého věku nebo věku svých dětí.

Veverky soutez1

Odpovědi na otázky v kvízech naleznete ve své paměti, na Internetu, v chytrých knihách, částečně Vám také pomůže projekt Znovuoživené Krušnohoří – konkrétně 6 žlutých tabulí.

Více informací k tomuto jedinečnému projektu naleznete TADY.

Po zhlédnutí vizualizací k nim patřícím, budete o mnoho chytřejší. Jan Ámos Komenský by měl z této edukativní formy – škola hrou, určitě radost!

Kvízy je možno si vyzvednout v Informačním centru Na Zámku. A na tom samém místě je i vyplněné odevzdáte, pakliže toužíte být zařazeni do pravidelného každoměsíčního slosování o zajímavé ceny – propagační materiály a předměty Města Ostrova. Tak vzhůru do vyplňování, přátelé!

Další, méně náročnou, co do vědomostí, přesto zábavnou a pátrací hrou, je soutěžní kvíz na téma Poznejte a nakrmte veverky v Zámeckém parku. Soutěžní kvíz si vyzvednete v Informačním centru Na Zámku. Právě tam dostanete instrukce a drobnou nápovědu, kde všude hledat 6 krmítek pro veverky. Na nich jsou připevněny kovové tabulky. Ty je nutno objevit a obtisknout výběžek na každé z nich na soutěžní kvíz. Součástí kvízu je i odpověď na 3 otázky. Kdo donese kvíz označen body ze všech šesti krmítek a zakroužkuje správné odpovědi, bude zařazen do každoměsíčního slosování.

Pátráním po stanovištích s krmítky objevíte skutečnou krásu a rozlohu parku, určitě potkáte naše zvířecí kamarádky – veverky a můžete je při pátrací akci i nakrmit pamlsky ze dvou automatů v parku.

Je to ideální způsob, jak strávit příjemné chvíle v přírodě v našem městě, vhodný i pro rodiny s dětmi. Tak hurá do Zámeckého parku!

© 2024 Město Ostrov