menu close

Město Ostrov je skvělým místem pro život a díky své bohaté historii a zachovalým památkám nabízí řadu možností nejen pro místní, ale také pro turisty. Vedle stálých expozicí v klášterním areálu,  zámku a letohrádku v parku můžete navštívit řadu výstav například na Staré radnici nebo v městské knihovně v Paláci princů. 

Bohaté možnosti nabízejí také tradiční kulturní akce, které navazují na významná výroční a jubilea. V letošním roce si připomeneme, že  9. září se před 450. lety na ostrovském zámku narodil Jáchym Ondřej Šlik a v prosinci uplyne 500 let od ražby prvního Jáchymovského tolaru. V neposlední řadě  si připomeneme 10. výročí od podpisu partnerské smlouvy s německým městem Wunsiedel. Naším cílem je těchto příležitostí využít a připravit pestrý program pro celou rodinu. 

posvatn okrsek logoPrvní novinkou letošního roku bude otevření (10. 5.) nové expozice v klášterním kostele Zvěstování P. Marie, která bude věnována církevnímu umění a zničeným kostelům Západního Krušnohoří. Její otevření bude součástí obnovených Klášterních slavností (11. 5.), ve kterých se spojí pouť k P. Marii Věrné, Den rodin a úvodní koncert již tradičního Ostrovského varhanního Jara (12. 5.).

Své pevné místo v kulturním kalendáři města má Den pro Ostrov a jeho partnerská města (15. 6.) V rámci celodenního programu bude slavnostně otevřena expozice ostrovského porcelánu ve dvoraně ostrovského zámku, který byla dosud vystavena na druhém kúru klášterního kostela. Při této příležitosti bude také veřejnosti představena aktualizovaná Schlikovská expozice, která bude rozšířena o unikátní exponáty. Po celý den bude v zámeckém parku probíhat bohatý program pro celou rodinu.

Mezi další lákadla pak jistě patří oblíbené koncerty v zámeckém parku. 7. července se můžete těšit na Krásné nálezy (Michal Prokop, Vladimír Mišík, T4, Uriah Heep Revival) a 10. srpna na Rodinný den (Vašo Patejl, Slza, Perouka, Děkan, Nelly + atrakce pro děti). Vstupenky na obě akce jsou již v prodeji. 

© 2024 Město Ostrov