menu close
Úvod Podzim v Ostrově

Podzim v Ostrově je krásný. Listy stromů se proměňují do neuvěřitelných barev a chladné počasí láká do uzavřených a alespoň trochu vytopených prostor. Při návštěvě Ostrova si rozhodně nenechte ujít.

Klášterní areál nebo také Posvátný okrsek je od roku 2007 pýchou našeho města. V letošním roce se díky nové expozici stal nejen centrem barokního stavitelství, ale také církevního umění karlovarské části Plzeňské diecéze.

Klášterní areál v Ostrově

Ostrovský zámek je nejen sídlem městského úřadu, ale především zajímavou architektonickou památkou, jejíž historie sahá až do renezance. Najdete zde expozici ostrovského porcelánu ve Dvoraně, historii hornictví v sala terrenně a především pak mimořádně atraktivní výstavu Šlikové a mincování v podkroví. Zde najdete mj. katovský meč kata Jana Mydláře a národní kulturní památku šlikovskou stříbrnou kazetu.

Zámek Ostrov

K návštěvě rozhodně stojí také letohrádek v Zámeckém parku, který nejen krásnou ukázkou barokního umění, ale také místa atraktivních výstav.

Ideální místo pro zakončení podzimní procházky starým městem je vyhlášená cukrárna Koruna Pralines se svými jedinečnými zákusky a čokoládou.

© 2021 Město Ostrov