menu close

Podzim v Ostrově je krásný. Listy stromů se proměňují do neuvěřitelných barev a chladné počasí láká do uzavřených a alespoň trochu vytopených prostor. Při návštěvě Ostrova si rozhodně nenechte ujít.

Klášterní areál nebo také Posvátný okrsek je od roku 2007 pýchou našeho města. V letošním roce se díky nové expozici stal nejen centrem barokního stavitelství, ale také církevního umění karlovarské části Plzeňské diecéze.

Ostrovský zámek je nejen sídlem městského úřadu, ale především zajímavou architektonickou památkou, jejíž historie sahá až do renezance. Najdete zde expozici ostrovského porcelánu ve Dvoraně, historii hornictví v sala terrenně a především pak mimořádně atraktivní výstavu Šlikové a mincování v podkroví. Zde najdete mj. katovský meč kata Jana Mydláře a národní kulturní památku šlikovskou stříbrnou kazetu.

letohradek ostrov logo

K návštěvě rozhodně stojí také letohrádek v Zámeckém parku, který nejen krásnou ukázkou barokního umění, ale také místa atraktivních výstav.

Ideální místo pro zakončení podzimní procházky starým městem je vyhlášená cukrárna Koruna Pralines se svými jedinečnými zákusky a čokoládou.

© 2024 Město Ostrov