menu close

Zpestřete si sváteční den návštěvou ostrovských památek, procházkou Zámeckým parkem nebo koncertem Má vlast.

28.10. jsou v Ostrově památky otevřeny a připraven je i tématický kulturní program.

Zveme Vás na zámek i do Klášterního areálu. Vstupem přes Informační centrum na zámku se dostanete do zadní části zámeckého traktu, který nabízí 2 unikátní expozice. V sala terreně je situována multimediální expozice Zámecká zahrada v proměnách času, která se těší zájmu z řad odborníků i lajků na zámecké zahrady. Expozice mapuje pět vývojových slohových etap zahrady vč. doby, kdy byla nazývána osmý div světa a stála předlohou pro nejednu zahradu. Inspirací pro zahradní i stavební úpravy byla nejen v českých zemích, ale i za hranicemi. 

park podzim

V podkroví zámku je k vidění stálá expozice Šlikové na ostrovském panství – bohatství a moc, která je obohacena o krátký mediální exkurz do historie. Expozice skýtá unikáty, jakými jsou jeden z mečů slavného kata Mydláře, který popravil po Stavovském povstání v roce 1621 Jáchyma Ondřeje Šlika a národní kulturní památka stříbrná šlikovská mincovní kazeta osazená 44 jáchymovskými a plánskými tolary a medailemi. 

Procházkou Zámeckým parkem, ve kterém je možno vidět a krmit ostrovské veverky se dostanete k Posvátnému areálu – Klášternímu okrsku, který tvoří kostel Zvěstování Panny Marie a několik kaplí, z nichž každá má svou historii a nabízí expozici Církevní umění a doprovodnou výstavu Zničené kostely na Karlovarsku.  

ostrov rijen 2
Zámecký park v podzimním hávu

Právě v kostele Zvěstování Panny Marie se mohou návštěvníci v pátek 28.10. od 18 hod. zaposlouchat do tónů cyklu šesti symfonických básní Bedřicha Smetany Má vlast v podání Karlovarského symfonického orchestru. 

Užijte si sváteční pátek, který se vztahuje ke Dni vzniku samostatného československého státu a vydejte se barevným podzimním Ostrovem užít si okamžiky klidu a pohody. 

Dita Poledníčková

Manažer cestovního ruchu

© 2023 Město Ostrov