menu close

„Přátelé kamarádi, my vám ty medaile přivezeme!“ Tuhle větu zná každý, kdo si oblíbil zimní komedii S tebou mě baví svět. A vidíte, nám byly medaile za letní vydání Výletních novin, které si noviny opakovaně vysloužily, motivací k tomu, abychom zpracovali i jejich zimní verzi.

vyletni noviny 1


Jak se rodily nové Výletní noviny?

Připravovali jsme je opět ve stejném personálním složení. Za Sdružení Krušné hory-západ Kateřina Krumphanzlová, za MAS Krušné hory o.p.s. Lenka Vaňková a za město Ostrov Dita Poledníčková. Grafické práce byly ponechány tvůrci ilustrací Radku Gallerovi, který opět zasadil do novin rodinu Tolarových. Tolarovi poznávali Krušné hory ze sedla kola i pěšky. Obdivovali zdejší přírodu, hory, doly, pamětihodnosti měst, naučné stezky nebo třeba místní pivovary a regionální kuchyni. Nyní se společně vydají do zasněžených Krušných hor.

Přehledné tipy pro každého

Zimní vydání novin je sice trochu tenčí oproti letnímu, ale informacemi na téma zima v Krušných horách jsou nabité. Na své si přijdou všichni ti, co milují zimní radovánky na lyžích, snowboardech, běžkách. Připraven je přehled ski areálů, ale také tipy na běžkařské výlety. Nezapomněli jsme ani na ty, kteří upřednostňují procházky a panoramatické výhledy. Tipy dáváme i na bobování, sáňkování, bruslení a další zimní aktivity. Ať už po zimním sportu nebo jen tak, protože je zkrátka zima a toužíte po zahřátí, nabídneme vám tipy, kam zajít do bazénu, sauny nebo si dopřát kompletní wellness služby. A nezapomněli jsme ani na kulturu v zimním období. Rozhovor s náčelníkem horské služby a desatero bezpečného chování v horách vám třeba rozšíří vaše vědomosti, stejně tak jako křížovka, která je tečkou na závěr.

Přejeme vám příjemné čtení a vyrazte poznat Krušné hory v zimním kabátku. Jsou překrásné a hlavně… jsou blízko!

Tištěné noviny jsou k dispozici v obou městských infocentrech.

V elektronické podobě si výletní noviny můžete stáhnout zde


Za celý přípravný tým novin
Dita Poledníčková
manažer cestovního ruchu

© 2023 Město Ostrov