menu close

Toužíte si projít město s profesionálním průvodcem, který Vám představí bohatou historii města a mozaiku architektonických stavebních slohů? Zkrátka vše podstatné, co by bylo škoda v Ostrově na Starém městě minout?

Zajímavý výklad poskytne  informace turistům i dlouholetým obyvatelům Ostrova, kteří si historii města rádi zopakují či se touží dozvědět něco nového. Aktuálně lze absolvovat i procházku novou částí města, kde bude přestaven stavební styl SORELA. Procházky se konají čtvrtky a soboty vždy od 15 hod. a trvají hodinu a půl. Lze však domluvit i jiný termín.

Dopřejte si hodinu historie o městě ve dvou, se svými dětmi, vnoučaty či přáteli, které do Ostrova pozvete na návštěvu. Vhodné i jako dárek!

Zvýhodněné vstupné pro rodinu 300 Kč (2+2 či 2+3)

Příjemná procházka začíná zakoupením vstupenky v Informačním centru Na Zámku – na Rastattském nádvoří. Odtud směrem okolo hlavního vstupu do zámku, přes Bílou bránu směrem do Zámeckého parku – nazývaného kdysi osmý div světa, okolo Paláce princů, Letohrádku až ke komplexu sakrálních staveb zvaných Posvátný okrsek a cestou zpět okolo kostela sv. Michaela archanděla a Panny Marie Věrné, Mariánského sloupu až k dominantě Starého náměstí – Staré radnici. 

Délka prohlídky: 1 až 1,5 hod.
Cena: 120 Kč / dospělá osoba, 60 Kč / senioři, ZTP, žáci a studenti 6 až 18 let, děti do 6 let zdarma, rodina 300 Kč
Poznámka: Prohlídky se konají pro 4 a více osob.
Rezervace termínu nutná 3 dny před datem prohlídky.
Platba v Infocentru Na Zámku
Po domluvě je možné prohlídky absolvovat také v německém jazyce.
Možnosti rezervace: Osobně v Infocentru Na Zámku
Emailem na ic@ostrov.cz
Telefonicky na tel. č. +420 354 224 950

 

ostrov klaster 104

© 2024 Město Ostrov