menu close


Ve dnech 31.5.2022 – 3.6.2022 proběhne v Ostrově festival Souznění, ve kterém čeká studenty ZUŠ Ostrov a veřejnost týden, ve kterém vedle sebe souzní hudba, tanec a výtvarné umění.

Nová myšlenka pro letošní ročník

Základní umělecká škola Ostrov pořádá každý lichý rok mezinárodní divadelní festival Soukání a každý sudý rok vždy pořádala hudební festival s prvotním názvem Souznění a několik let již jen s názvem Hudební festival. Umělecká rada ZUŠ Ostrov z iniciativy ředitelky školy proto začala přemýšlet o nové podobě festivalu.

Nová koncepce festivalu má za úkol zapojit do společných seminářů nejen tanečníky, divadelníky, ale i hudebníky. Účinkující tak si tak mohou vzájemně předat inspiraci a sdílet své zkušenosti po dobu celého festivalu.

ZUS plak A3 PROGRAM 1 1
Program festivalu souznění

Nabitý program

První den 31.5. na festivalu tedy nejen vystoupí Pavel Šporcl, ale též před vystoupením povede seminář pro houslisty z ostrovské ZUŠ.
Podobně to bude vypadat i druhý den 1.6., kdy vystoupí Balet Praha, který také pro tanečníky uspořádá seminář. Souběžně s těmito akcemi poběží i výtvarný seminář, vedený akademickým malířem Františkem Tumpachem, který bude zakončen vernisáží v Oranžérii Městské knihovny Ostrov. V odpoledních hodinách se v blízkosti vernisáže – v parku, ale též mezi obrazy v Oranžérii bude konat až do pátku řada koncertů, na kterých se představí jak sólisté ZUŠ Ostrov, tak také různé kapely.

Lístky na vystoupení Pavla Šporcla a na Balet Praha je možné koupit v infocentru DK. Na akce konané v parku a Oranžérii je vstup volný.

© 2024 Město Ostrov