menu close

V sobotu 26. listopadu 2022, se před první adventní nedělí, v 17:00 hod. otevřou dveře kostela Zvěstování Panny Marie v Ostrově s tradiční výstavou vánočních betlémů.

betlém foto 1 1

Jestli je v Ostrově nějaká kulturní akce, která je hojně a s oblibou navštěvovaná, je to tradiční výstava vánočních betlémů v Klášterním areálu. Zde se totiž pravidelně prezentuje tvorba ostrovských betlémářů, která bývá obohacena betlémy z různých koutů České republiky. Letos ji zpestří exponáty předního českého sběratele a výrobce betlémů pana Mgr. Bohumila Duška. Zajímavostí jeho sbírky je i hrací betlém a mechanický pohyblivý betlém. Zvláštní pozornost bude věnována i dětským betlémům přihlášeným do celorepublikového klání o nejkrásnější dětský betlém. Dne 26.11. zpestří zahájení výstavy vystoupení dětského pěveckého sboru ZUŠ Ostrov „Andílci“ pod vedením Kateřiny Bodlákové. 

Výstava betlémů potrvá až do 2.2. 2023, takže je čas si návštěvu Klášterního areálu dobře naplánovat. 

Za jeho zdmi návštěvníci uvidí stálou expozici Církevní umění s velmi zajímavými exponáty a doprovodnou výstavu Zničené kostely na Karlovarsku.  Soubor sakrálních staveb Klášterního areálu – Posvátného okrsku pod sněhovou čepicí, ale i procházka přilehlým Zámeckým parkem má v zimě svou kouzelnou atmosféru.  

Dita Poledníčková

Manažer cestovního ruchu

© 2023 Město Ostrov