menu close

Po dlouhých letech se rýsuje lepší budoucnost pro torzo loveckého zámečku u Mořičova u kterého má vzniknout klidová zóna a lovecké tábořiště.

Na získání této romantické zříceniny do majetku města Ostrov se pracovalo dobrých 20 let. Nejdříve nikomu nepatřil, pak se stal majetkem lesů, protože stál na jejich pozemku. Nakonec tak nejrychlejším způsobem, jak ho získat, byla směna pozemků s Lesy České republiky, s.p. Tato směna se počátkem září 2022 povedla a město Ostrov se stalo konečně majitelem pozemku pod touto památkou.

ostrov lovecky zamecek 102 kopie
Stav ruiny (léto 2022)

V současné době je hotová studie, statický posudek a v lokalitě se dokončuje archeologický průzkum, který je nutný pro to, aby se mohlo přistoupit k jakýmkoliv  stavebním úpravám. V rámci plánovaných oprav však nepůjde o kompletní obnovu zámečku, která by byla velmi nákladná, ale o revitalizaci a sanaci současných ruin.

taboriste
Jednou z variant je úprava na lovecké tábořiště
Snímek obrazovky 2022 09 12 v 8.43.18 1
Ve studii se objevilo i využití jako rozhledna

Zámeček v Mořičově, nechali postavit v letech 1738–1739 bratři Ludvík Jiří a August Jiří z Baden-Badenu a Hochberku pro lovecké účely a tak by zde po sanaci zdiva a dalších úpravách měla vzniknout venkovní expozice na téma lovectví, klidová zóna a lovecké tábořiště. Protože zámeček se nachází na trase naučné stezky Po starých cestách okolo Ostrova, věříme, že se stane oblíbeným cílem pěších turistů i cyklistů.

© 2023 Město Ostrov