menu close

Osmý květen je znám především jako den osvobození, ale křesťané si jej připomínají také jako svátek Panny Marie prostřednice všech milostí. Tento den slavíme také svátek P. Marie Věrné, kterou znázorňují sošky ve farním kostele sv. Michaela Archanděla a klášterním kostele Zvěstování Panny Marie.

V tento den se v Ostrově po několik staletí konaly velké mariánské oslavy, a právě na jejich tradici navazují klášterní slavnosti a zejména pak pouť k P. Marii Věrné, která se uskuteční v pondělí 8. května.

Program pouti

Program pouti zahájí v 10:00 hod. mše sv. v kostele sv. Michaela Archanděla a P. Marie Věrné, po které bude následovat procesí do klášterního kostela, kde proběhne krátké požehnání. Poté si poutníci a ostatní zájemci budou moci prohlédnout expozice kláštera a celého přilehlého areálu. Program nejen pokračuje odpoledne hudebním koncerty v kostele svatého Michaela Archaněla. Ve 14:30 se můžete těšit na varhanní hudbu a zpěv v podání sourozenců Přiklopilových z Karlových Varů a v 15:00 hod. pak na koncert hudební skupiny Elegance, jejíž hudba Vás doslova pohladí po duši. Udělejte si čas přijďte spolu s námi prožít svátek matky Ježíše Krista.

pout do OM

Více o sošce P. Marie najdete na www.icostrov.cz/panna-maria-verna

© 2023 Město Ostrov