menu close

Ostrov nabízí celou řadu zajímavostí a pamětihodností. Abychom Vám usnadnili hledání, nabízíme několik tipů a návodů, jak jej lépe poznat.

Vyzkoušejte také okruhy, které jsme připravili s našimi partnery.

Zábavné výlety – Tripper

162 3 016 ostrov titulka Cropped

Hledáte hru bez mobilu? Pak jste tu správně!

Tým Tripperu v zastoupení Oldřicha Bubeníčka a ve spolupráci s Ditou Poledníčkovou za město Ostrov připravil pro všechny místní, turisty a pátrače zajímavou hru, ke které se prodává v IC Na Zámku deník. Do deníku si zapisujete a doplňujete odpovědi na otázky a réby, kterými je deník prošpikován. To vše na téma město Ostrov. Na konci cesty rozluštíte šifru, která se nachází v knize, a to ne jen tak ledajaké – umístěné v IC Na Zámku (pokud bude IC uzavřeno, odpověď najdete i na stojanu s cedulí na Rastattském nádvoří označenou erby měst Ostrov a Rastatt).

Velká dobrodružství – výlety s tajenkou

vylety s tajenkou Cropped

Poznejte Ostrov a seznamte se s jeho zajímavými výletními cíli. Poznávačka pro malé i velké z cyklu “Velká dobrodružství a výlety s tajenkou”

Autorka projektu Lucie Nachtigallová ve spolupráci s Ditou Poledníčkovou za město Ostrov připravily trasu putování Ostrovem po zajímavých místech. Na své cestě použijte mobil či si vytiskněte trasu a mějte v ruce jen papír. Jedná se o velmi lehké a příjemné trasy městem a jeho okolím i přírodou pro děti od pěti let. Trasy jsou dvě – kratší a delší a lze je projet na kole, s kočárky (občas schody, ale dá se) a je vhodná i pro pejskaře.  

Jezdíte raději na kole?

Obec Chaloupky brod Cropped

Vyberte si z nabídky cyklistických okruhů

Zavedou Vás na více či méně vzdálená místa v okolí Ostrova. Na cestě Vás čekají zajímavé cíle, romantická zákoutí a krásná krušnohorská příroda.

Prohlídka města s průvodcem

umbrella ga3e6227c4 1920 Cropped

Pokud preferujete prohlídku města s profesionálním průvodcem i tato varianta je možná. Zkušení průvodci Vám představí bohatou historii města a mozaiku architektonických stavebních slohů. Zkrátka vše podstatné, co by bylo škoda v Ostrově a zejména na Starém městě minout.

© 2024 Město Ostrov