menu close

Přes zimní sezónu až do května 2022 je budova Letohrádku v Zámeckém parku veřejnosti uzavřena. V tuto dobu probíhá pravidelně každý rok technická údržba budovy a příprava na další turistickou sezónu.

Zamčeny zůstanou stálé expozice historického porcelánu, které nabízí pohled do historie porcelánových výrobků Karlovarského kraje, ale i výrobky světové produkce. Na jaře budou návštěvníci Letohrádku přivítáni výstavou „MEZI SKLEM A PORCELÁNEM“. Výstavní výběr představí práce deseti výtvarných umělců z Karlovarského kraje, kteří se soustavně či příležitostně zabývají tvorbou s materiály typickými pro tento region – tedy pracemi v porcelánu a ve skle.

Příznivci porcelánových skvostů však nemusí zoufat. Ostrovský zámek nabízí ve své stálé expozici ve Dvoraně zámku výběr produktů z nejucelenější sbírky ostrovského porcelánu zn. PULS od slavné porcelánky Pfeiffer&Löwenstein. Expozice je otevřena celoročně.

Zámecký park s jeho dominantou Letohrádkem si můžete prohlédnout nejen naživo při příjemné procházce, ale také v nově otevřené multimediální expozici Zámecká zahrada v Ostrově v proměnách času. Ta je situována na zámku v prostorách Sala terreny u informačního centra. Expozice nabízí pohled do historie Zámecké zahrady ve všech jejích pěti vývojových etapách, i té, kdy byla nazývána osmým divem světa. Velký prostor je věnován právě budově Letohrádku.

© 2024 Město Ostrov