menu close

Letošní turistická sezóna ještě zdaleka nekončí. Ostrov je skvělé místo na výlet! Z jeho nabídky si jistě vyberou milovníci památek i historie. Navštívit můžete několik výstav a věříme, že  právě Ostrov dokáže zabavit i Vaše děti.

Při návštěvě Ostrova byste rozhodně neměli minout:

Klášterní areál – Posvátný okrsek

Původně barokní piaristický klášter, jehož součástí je vedle konventu pohřební kaple sv. Anny, kostel Zvěstování Panny Marie, kaple sv. Floriána, kaple Panny Marie Einsiedelnské a klášterní zahrada s glorietem a mariánskou grotou. V areálu najedete expozici Církevní umění západního Krušnohoří s doprovodnou výstavou Zničené kostely na Karlovarsku.

ZÁMECKÝ PARK S LETOHRÁDKEM A PALÁCEM PRINCŮ

Ostrovský park, ve své době znám jako “osmý div světa”, se rozkládá hned za ostrovským zámkem. Byl založen jako francouzská renesanční zahrada s četnými fontánami, jezírky, umělými skalami, gloriety i altány. Dnešní podoba parku odpovídá jeho vzhledu z 2. poloviny 19. století. Uprostřed stojí Letohrádek, dnes pobočka karlovarské galerie umění. Zámecký park vybízí  k odpočinku a romantickým procházkám.

OSTROVSKÝ ZÁMEK S MEČEM KATA MYDLÁŘE A NÁRODNÍ KULTURNÍ PAMÁTKOU ŠLIKOVSKOU POKLADNICÍ

Ostrovský zámek je rodištěm dvou Šliků. Štěpána a Jáchyma Ondřeje. Zejména Štěpán se významně podílel na jeho přestavbě, která původní tvrz přiblížila dnešní podobě. Při návštěvě zámku si můžete prohlédnout Dvoranu s expozicí nádherného ostrovského porcelánu. Z Rastattského náměstí je vchod do informačního centra a výstavních prostor, ve kterých si lze v současné době prohlédnout mj. expozici šlikovského rodu s národní kulturní památkou – stříbrnou mincovní kazetou osazenou pravými jáchymovskými tolary a údajný meč kata Jana Mydláře, kterým mohl být na Staroměstském náměstí v Praze sťat Jáchym Ondřej Šlik při popravě 27 českých pánů. V přízemních prostorách Sala Terreny je instalována výstava šperkaře a výtvarníka Jiřího Urbana, která nabízí jedinečnou podívanou na klenoty, mezi které patří repliky korun slavných panovníků.

EKOCENTRUM – MINIZOO S VÍCE JAK 100 DRUHY ZVÍŘAT

Ráj zvířat, kde se děti zabaví a dospělí odpočinou, naleznete v klášterní zahradě na západním okraji Zámeckého parku.

DALŠÍ TIPY JAK NAPLNIT VÁŠ VOLNÝ ČAS

Více o sportu a hrách v Ostrově najdete ZDE

Nestihnete všechno za jeden den? Vyberte si z nabídky ubytování v Ostrově.

V Ostrově a blízkém okolí si můžete vybrat z nabídky dvou hotelů a řady penzionů. Záleží jen na Vás, jaké pohodlí a strategické místo si pro Vaše výlety zvolíte. Ať už v Ostrově strávíte pár hodin či několik dnů, vyberte si z bohaté nabídky, kterou pro Vás přichystal. Jste srdečně vítáni, těšíme se na Vaši návštěvu!

© 2023 Město Ostrov