menu close

V Ostrově si můžete vybrat z pestré nabídky kulturních, sportovních a společenských akcí pro jednotlivce, páry i celou rodinu. Koncerty, divadelní představení, oblíbené venkovní akce, výstavy, plesy. Zde prezentujeme ty největší a nejprestižnější, všechny ostatní sledujte na www.icostrov.cz/kulturni-akce/.

logo festivalu oranz Cropped
Festival Oty Hofmana

8. – 13. 10. 2023
Tradiční svátek dětí a filmařů. Již 55. ročník. Přehlídka filmů, besedy, koncerty a bohatý doprovodný program

image00350807
ŠTĚSTÍ –Eric Assous

5. listopad, 19.00 hod., Dům kultury Ostrov
Komedie pro muže a ženu. Svižná, vtipná, která nepostrádá i vážnější tóny. Náhodné setkání vás svede dohromady s někým, kdo vás nesmírně přitahuje. Drobným problémem je, že vaše světonázory jsou zcela, ale zcela neslučitelné.
Režie: Ondřej Zajíc. Hrají: Lucie Vondráčková, Hynek Čermák, uvádí divadlo Palace Praha. 

valova
Naďa Válová – koncert

16. listopad 17.00 hod., klášterní kostel Zvěstování P. Marie
Hudební koncert naší současné přední šansoniérky. Naďa Válová je držitelkou ceny Anděl. Veřejnosti je známá díky spolupráci s Michalem Horáčkem, který ji přivedl k Petru Hapkovi, Báře Basikové a dalším umělcům.

untitled 33 of 39
Ostrovský jarmark radosti 15

18. listopad, 10.00 – 16.00 hod., Dům kultury Ostrov
Chcete před Vánocemi a koncem roku někoho potěšit? Nebo si chcete zkrátka koupit něco hezkého pro sebe? Navštivte ostrovský jarmark plný originálních výrobků z různých materiálů (od šperků, přes porcelán, po hračky pro děti) od více než 50 prodejců z celé republiky. Vstup volný

ruzickova ostrov
Zpíváme a tančíme s Míšou Růžičkovou

19. listopad, 15.00 hod., Dům kultury Ostrov
Písničkový a taneční pořad pro nejmenší I větší diváky.

maracas
Country ples

2. prosinec, 20:00 hod., Dům kultury Ostrov
K tanci a poslechu zahrají kapely MaraCas country music s hosty Květou Teturovou a Janem Špidrou. Těšit se můžete také na chomutovskou kapelu Album, místní DRC Ostrov, fotokoutek a ještě něco navíc.

trhy advent
Rozsvěcení stromu & Vánoční inspirace

3. prosinec, 13:00, Dům kultury Ostrov, Mírové náměstí
Tradičně na první adventní neděli rozsvítíme společně s panem starostou a s panem farářem vánoční strom na našem náměstí. V programu přijdou zazpívat dětičky z mateřských škol, Májová sluníčka, kapela ze ZŠ Myslbekova zPetky a hudebníci ze ZUŠ. Děti mohou své přáníčka pro Ježíška předat Nebeskému pošťákovi. Dospěláci si budou moci dát něco dobrého u tradičních stánků. Netradičně bude letos rozsvěcení stromu obohaceno o řemeslné dobové stánky, kde se budete moci seznámit s prací cukráře, pekaře, řezníka – uzenáře, perníkáře, sýraře, přadleny, písaře, odlévání cínových figurek, keramika, svícařky, šperků z kůže, vánočních zvyků ale i výroby vánočních ozdob ze slámy.
Součástí Rozsvěcení stromu je také VÁNOČNÍ INSPIRACE, na které předvádějí své dovednosti šikovné a zručné tvořitelky ve vnitřních prostorách domu kultury od 10.00 hodin. Tady můžete načerpat inspiraci nebo zakoupit ručně dělaný dárek pro své nejbližší.

IMG 5163 2 scaled
Tradiční výstava betlémů

2. prosince 2023 – 2. února 2024,
klášterní kostel Zvěstování Panny Marie
Vernisáž výstavy 2.12.2023 od 17:00 hod. Vystoupí dětský pěvecký sbor ZUŠ Ostrov „ANDÍLCI“ pod vedením K. Bodlákové.
800 let tradice betlémů, oslavíme velkou přehlídkou děl z celého světa. Oblíbená výstava betlémů ostrovských betlemářů, rozšířená o unikátní exponáty významných sběratelů, pana Bohumila Duška (CZ) a Anny – Kathariny Klauer (DE). Vystavené budou i dětské betlémy celorepublikové soutěže MŮJ BETLÉM.

© 2024 Město Ostrov